KARAMAN'DA ENGELLİ BAKIM HİZMETLERİ SEKTÖRÜNDE BİR İLK! | Özel Meda Yatılı Bakım Merkezi - Karaman

KARAMAN'DA ENGELLİ BAKIM HİZMETLERİ SEKTÖRÜNDE BİR İLK! | Özel Meda Yatılı Bakım Merkezi - Karaman

KARAMAN'DA ENGELLİ BAKIM HİZMETLERİ SEKTÖRÜNDE BİR İLK!

Karaman’da faaliyet gösteren Özel MEDA Engelli Bakım Merkezi, başarılarının arasına bir yenisi daha ekledi. Türk Standartları Enstitüsü tarafından düzenlenen tören ile TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan MEDA Engelli Bakım Merkezi, sektörde bir ilki başararak hizmet belgesini almaya hak kazandı. Düzenlenen tören ile engelli bakım merkezi, Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Hizmet Yeterlilik Belgelerine bir yenisini daha ekledi.

Innopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Konya Sanayi Odası ve (TSE) Türk Standartları Bölge Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen belge törenine;

Konya Valisi Vandettin Özkan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Standartları Enstitüsü Başkanı (TSE) Sayın Prof. Dr. Adem Şahin, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, TSE Konya Bölge Koordinatörü Mehmet Yıldırım ile diğer Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve belge almaya hak kazanan firma temsilcileri kaltıldı.

Engelli Merkezi Kurucu Müdürü Sayın Mehmet Demirci: “Engelli Bakım Hizmetlerinde ki faaliyetleri engellilerimiz adına önemsediklerini, dikkate aldıklarını, ekonomiyi kalkındırmak ve istihdam oluşturmaya devam edebilmek, standartlar çerçevesinde hizmet vermeye çalıştıklarını sürekli olarak kendi sektörlerinde İLK olanlarla yola devam etmek istediklerinden izlenebilirlik ve erişilebilirlik hizmetlerinde aksamaya fırsat verilmemesi, kendilerini, çalışanlarını ve engelli bakım sektöründe her açıdan en iyisini yapabilme adına yürüttüklerini, Devletimizin sunmuş olduğu hizmet imkânlarından faydalanarak daha iyi ve doğru olarak yapabilmek için Türk Standartlarına uygun bir şekilde hizmetlerini yürütebilmek adına belgelendirme yaptıklarını, bu vesileyle hizmeti geçen herkese büyük ve mutlu bir aile olduğumuz engellilerimiz adına teşekkür ettiğini” ifade etmiştir.

Tören yapılan belge takdimlerinin ardından sona erdi.

https://www.karamangundem.com/yerel/karamanda-engelli-bakim-hizmetleri-sektorunde-bir-ilk-h417030.html